Nuk jeni regjistruar akoma? atėherė regjistrohu duke klikuar KĖTU


  AlbaCHAT.AT > Argėtim & zbavitje > Votime dhe sondazhe
Regjistrimi Ndihmė Lista e Anėtarėve Kalendari Kerko Postimet e sotme Janė Shėnoji Forumet si tė Lexuar

Votime dhe sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi. Mund edhe tė votoni nė sondazhet e dikujt tjetėr.

Sondazh: Jeni dakort qė Kosovės ti kthehet emri i vjetėr Dardani?
Opcionet E Sondazhit
Jeni dakort qė Kosovės ti kthehet emri i vjetėr Dardani?

 
Veglat E Temės Vlerėso temėn Shfaq Modėt
30-01-2020, 11:43   #1
HoteL-MadriD
Bordi Drejtues
 
Avatari i HoteL-MadriD
 
Anėtarėsuar: 18-12-2020
Vėndndodhja: Nė Qytetin me te bukur ne Kosove, GJILANI Qyteteti Ėndrrave te mia...
Postime: 2,194
Kosovė apo Dardani?

Pamvarsija po afrohet, kete e bejne te ditur gati se te gkitha mediat botrore ku thuhet se data 6 shkurtė do jete dita e pamvarsise se kosoves mirepo shtrohet edhe nje pyetje; a thue se me qfare emri duhet te prokllamohet shteti i Ri shqiptar ?

A ka ardhur momenti qe ti themi njehere e pergjithmon serbo-rusve se kjo nuk eshte toke serbo-ruse e asaj kosovos se Volgogradit por qe ky eshte nje vend ilire ku me plote te drejte duhet ti kthehet emri i vjeter i Dardanisė antike ?

Para disa ditesh perfundova librin nga autori Gani Mehmetaj me titull" Dardani apo shqiperi etnike" por edhe me gjithe rrespektin per autorin ne kete here ne liber u njohta vetem me dy tri faqe rrethe dardanisė pra spjegimi ishte jo i zgjeruar duke u bazuar ne titullin e librit lexuesi me siguri qe do dali i zhgenjyer sepse ne si lexues kerkojmi spjegime edhe me te zgjeruara e me te kjarata.

A do te na imponoje bashkesija nderkomtare mos ndrruarjen e emrit te kosoves ?

Republika e Dardanise a ka vend ne Europė(jo evrop)...

A mos do sjelle huti ne bote prokllamimi i shtetit te ri shqiptar me emrin Dardania ?

Sa eshte pozitive per ne kjo iniciative e zhdukjes se emrit kosovo ?

Sa do kemi simpati me emrin e Ri Dardania dhe sa do kemi kundershtar ?

Sa perqind te shqiptarve jane per tu prokllamuar Dardania e sa jane kundra ?

Keto qeshtje te qeshtjeve besoj se duhet zgjedhur sa me shpejt se karroca po levizen si ne kohen e Ismail Qemajlit.

Dhasht Zoti ta gzojmi pamvarsin pa luftra tjera.
__________________
  • Mos u genjeni; shoqerite e keqija prishin zakonet e mira!
 
31-01-2020, 23:07   #2
Kushtrim
Webmaster & Admin
 
 
Anėtarėsuar: 17-12-2020
Postime: 1,053
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Rroft nena Dardani forever!
 
03-02-2020, 16:00   #3
Nentori
 
 
Postime: n/a
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Sic kam lexuar me heret nga historianet , kam par qe Kosova nuk eshte emeri i vertet i saj.. pra Dardania dhe mendoj se DARDANIA duhet te quhet ashtu qe te bashkohet me flamurin e presidentit Rugova.
 
20-02-2020, 23:27   #4
Alba
Zemer njeriu.
 
 
Anėtarėsuar: 20-02-2020
Postime: 2,468
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Une jam per Kosovė!
__________________
Gjunjėzohem ,por nuk copėzohem!
 
26-02-2020, 14:33   #5
Lushi
Super Moderator
 
 
Anėtarėsuar: 21-12-2020
Vėndndodhja: Gjilan
Postime: 1,454
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Edhe un jam Kosovė..
__________________
..IN God ..We TRUST....
 
01-03-2020, 17:18   #6
Peja
Anėtar i ri
 
 
Anėtarėsuar: 01-03-2020
Postime: 1
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Sigurisht qe Dardani!!!
 
02-03-2020, 21:27   #7
AdmiraL
Super-DjaL
 
 
Anėtarėsuar: 21-12-2020
Vėndndodhja: Washington Dc..
Postime: 523
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Dardania ma merr mendja pasi kshtu edhe perpara ka qen , por besoj qe ne te ardhmen do vendoset diqka.. egal pse neve te huajt na shkruajn Kosov.. por ne veten me njoft si Dardan :-)

AdmiraL
__________________
Sexy is 365 days uptime...
 
05-03-2020, 01:11   #8
Sentinel
Anėtar i ri
 
 
Anėtarėsuar: 22-02-2020
Postime: 5
Titulli: Kosovė apo Dardani?

Pėr mendimin tim, as Kosovė e as Dardani, unė kisha preferuar " Shqipėria veriore", me kėtė emėr do ishim shumė mė afėr bashkimit mbarė kombtar... Po kush po na pyet neve se !?
__________________
..."Ēka po dojm na po bojmė, e ēka z'dojna z'bojm..... !?"...
 
08-03-2020, 03:03   #9
peace
 
 
Postime: n/a
Titulli: Kosovė apo Dardani?

jo dardani vetem kosov se vetem kosoven e njef krejt bota e dardanin kurkush hiq!!!!!
 
12-03-2020, 00:37   #10
zana_peja
Anėtar i ri
 
 
Anėtarėsuar: 29-01-2020
Postime: 41
Titulli: Kosovė apo Dardani?

KOSOVA........................edhe pik aaaaaaa
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 3 (0 Anėtarėt dhe 3 Vizitorė)
 
Veglat E Temės
Shfaq Modėt Vlerėso Kėtė Temė
Vlerėso Kėtė Temė:

Rregullat e Postimit
Ju mund Mos tė postoni tema tė reja
Ju mund tė pėrgjigjeni nėpėr tema
Ju mund Mos tė postoni bashkangjitje
Ju mund tė Mosmodifikoni postimet tuaja

Kodi vB ėshtė ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF


Te gjitha kohėt janė nė GMT +2. Ora tani ėshtė 18:35.


Tė gjitha tė drejtat janė tė Forumi AlbaCHAT pėrpara se tė
kopjoni njė material ju lutem kontaktoni me administratorėt!
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara © 2000-2007 AlbMp3.Org

Page generated in 0.26055 seconds with 13 queries