Nuk jeni regjistruar akoma? atėherė regjistrohu duke klikuar KĖTU


  AlbaCHAT.AT > Shtypi dhe politika > Portali i forumit
Regjistrimi Ndihmė Lista e Anėtarėve Kalendari Kerko Postimet e sotme Janė Shėnoji Forumet si tė Lexuar

Portali i forumit Tek ky forum do tė pėrmblidhen pėrkohėsisht temat mė tė reja dhe interesante tė cilat do tė shfaqen tek Portali i Forumit.

 
Veglat E Temės Vlerėso temėn Shfaq Modėt
03-03-2020, 19:06   #1
AdmiraL
Super-DjaL
 
 
Anėtarėsuar: 21-12-2020
Vėndndodhja: Washington Dc..
Postime: 523
Tuna: Ja dashuria ime

Kėngėtarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu, pranon se janari i kėtij viti ka qenė pasiv sa i pėrket anės profesionale tė saj, por ajo premton se kėtė vit do ta pėrmbyllė mė suksesshėm se kurrė mė parė. Po ashtu, Tuna ėshtė nė pėrmbyllje tė studimeve nė Selanik.-Cilat janė tė rejat e fundit nga Tuna?

“Kohėt tė fundit i gjithė fokusi im ėshtė pėrqendruar nė festivalin e “Eurovizionit” nė Maqedoni. Po merrem me pėrgatitje rreth prezantimit tim skenik, interpretimit dhe detajeve tjera. Nė plan privat, para disa ditėsh mbarova edhe kėtė semestėr dhe u transferova nė Selanik, ku do tā€™i ndjek studimet pėr vitin e fundit. Do tė jem tri ditė nė javė atje dhe ditėt tjera nė relacionin Shkup-Prishtinė”.


-Cilat janė ndryshimet e Tunės kohėt e fundit si nga pamja, ashtu edhe nga karakteri?

“Nga pamja nuk kam bėrė ndryshime drastike kohėt e fundit dhe nuk planifikoj tė bėj mė. Ndėrsa nga karakteri kam ndryshuar shumė, nė aspektin pozitiv. Tani mendoj dhe veproj ndryshe nga para disa vitesh, sepse vetė “show biznesi” mė bėri mė tė pjekur”.


-Je e dashuruar me njė reper nga Kosova, kėshtu qė ėshtė pėrfolur se Tuna sė shpejti edhe do tė martohet me tė...

“Nuk e kam nė plan tė martohem sė shpejti. Kjo ėshtė gjėja e fundit qė mė shkon ndėrmend tani. Jam e koncentruar nė karrierė. Por natyrisht qė njė ditė do tė martohem dhe do tė krijoj familjen e madhe, ashtu sikurse e kam paramenduar”.

-A mendon se lidhjen tuaj edhe mė tė fortė si ēift, e bėn profesioni i njėjtė me tė?

“Profesioni i njėjtė ėshtė njė pėrparėsi nė suksesin e njė lidhjeje, por nuk ėshtė vetėm kjo. Mendoj se gjithēka varet nga vetė karakteri i tė dyja palėve”.
__________________
Sexy is 365 days uptime...
 
03-03-2020, 19:11   #2
AdmiraL
Super-DjaL
 
 
Anėtarėsuar: 21-12-2020
Vėndndodhja: Washington Dc..
Postime: 523


-Mė shumė kohė Tuna kalon nė Kosovė, apo nė Shkup?

“Kohėve tė fundit mė shumė jam nė Shkup, por edhe nė Kosovė jam shumė shpesh”.

-Si kalon njė ditė e Tunės?

“Po varet nga periudha. Kohėt e fundit ditėt i kaloj mė relaksuese; dy herė nė javė marr orė solo kėndimi. Gati ēdo ditė bėj ushtrime dhe punoj me koreografen time pėr prezantimin skenik... Ka edhe ditė tė stėrngarkuara me takime tė ndryshme, tė cilat marrin shumė energji”.

-Ēfarė profesioni pėrveē kėngėtares planifikon tė kesh?

“Edhe pse po i afrohem fundit tė studimeve, nė shkencat e komunikimit, ende nuk mund ta paramendoj veten me ēfarė do tė isha marrė pas kėndimit. Nuk do tė mund tė jetoja njė jetė pasive, si njė e punėsuar, sepse jeta ime ėshtė e paparashikuar dhe duhet tė funksionojė 300 nė orė. Ky ėshtė satisfaksioni im...”.

-Deri nė ēfarė moshe mendon tė merresh me muzikė?

“Vetė koha do ta tregojė”.

-A jeni e lodhur nga popullariteti?

“Popullariteti ka anėt e veta pozitive dhe negative. Unė mendoj qė me vite mėsova tā€™i ballafaqoj edhe ato negativet dhe mė mbetet vetėm tė kėnaqem nė ēdo moment tė popullaritetit qė kam”.

-Ēfarė zhanri tė muzikės preferoni ju vetė?

“Muzikėn soul, RnB dhe hip-hop”.

-Cilin nga kėngėtarėt preferoni tė dėgjoni?

“Ka shumė artistė shqiptarė qė mė pėlqejnė, por do tė kisha veēuar Eda Zarin”.
__________________
Sexy is 365 days uptime...
 
03-03-2020, 19:13   #3
AdmiraL
Super-DjaL
 
 
Anėtarėsuar: 21-12-2020
Vėndndodhja: Washington Dc..
Postime: 523


-Pendimi i Tunės…

Jeni penduar ndonjėherė pėr ndonjė gjė?


“Po, pėr shumė gjėra nė jetė”.

-Dhe cili ka qenė gabimi yt gjatė karrierės tėnde qė do tė doje ta pėrmirėsoje?

“Mendoj qė karrierėn e kam ndėrtuar me mbikėqyrje tė njerėzve tė dashur dhe kjo mė ka ndihmuar qė mos tė bėj gabime trashanike dhe tė papėrmirėsueshme”.
__________________
Sexy is 365 days uptime...
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Vizitorė)
 
Veglat E Temės
Shfaq Modėt Vlerėso Kėtė Temė
Vlerėso Kėtė Temė:

Rregullat e Postimit
Ju mund Mos tė postoni tema tė reja
Ju mund Mos tė pėrgjigjeni nėpėr tema
Ju mund Mos tė postoni bashkangjitje
Ju mund tė Mosmodifikoni postimet tuaja

Kodi vB ėshtė ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFF


Te gjitha kohėt janė nė GMT +2. Ora tani ėshtė 18:35.


Tė gjitha tė drejtat janė tė Forumi AlbaCHAT pėrpara se tė
kopjoni njė material ju lutem kontaktoni me administratorėt!
Tė gjitha tė drejtat e rezervuara © 2000-2007 AlbMp3.Org

Page generated in 0.19534 seconds with 10 queries